Drukuj
odsłon: 637
Wpisany przez NTS
niedziela, 29 października 2017 19:12

img 9106W rozegranym wczoraj meczu II ligi gospodarze ? WOMIX NTS Trjka Nako odnieli pierwsze zwycistwo przed wasn publicznoci. Na sali ZS-P 3 pokonali SMS Police 3:2. Dla nakielan jest to drugie zwycistwo w tym sezonie z rzdu.

Na pocztku spotkania NTS rozpocz od wysokiego prowadzenia 7:2. Po kilku kolejnych akcjach byo ju 9:3. Mocna i skuteczna zagrywka WOMIX-u (8 asw w cay secie) ustawia seta i daa wygran do 13.

W drugim secie do stanu 11:11 trwaa walka punkt za punkt. Kolejne cztery akcje wygrywa zesp z Polic i zrobio si 11:15. Nakielanie stracili swoj skuteczno z I seta, co przeoyo si dalej na wysze prowadzenie SMS-u 13:18. Do koca seta licealici z Polic kontrolowali przebieg gry i wygrali go do 16. Warto doda, e nakielanie w tym secie popenili a 15 wasnych niewymuszonych bdw!

W trzeciej odsonie obie druyny nie popeniay ju tyle bdw co w poprzednich setach i walczyy punkt za punkt do stanu 15:14. NTS w kolejnych czterech akcjach, a trzy razy by gr doprowadzajc do 3- punktowego prowadzenia 18:15. Dua skuteczno na siatce (14 punktw) i maa liczba popenianych bdw wasnych doprowadzia do pewnego zwycistwa nakielan w tym secie do 19.

Pocztek czwartej odsony nalea do Trjki. Gospodarze szybko objli prowadzenie(3:1, 8:5). Zesp z Polic jednak si nie podda i wygrywajc kolejne trzy akcje doprowadzi do remisu 8:8. W kolejnych szeciu akcjach, to nakielanie byli gr 5 razy, ponownie wychodzc na wysokie prowadzenie (13:9). SMS skutecznie powalczy w nastpnych akcjach i doprowadzi do remisu 13:13. Do stanu 21:20 trwaa wyrwnana walka na siatce, a adna z druyn nie osigna 2-punktowej przewagi. Kolejne 4 punkty zdobywa zesp z Polic i jest ju 21:24. Nakielanie obronili dwie piki setowe, lecz kolejn akcj wygrywaj licealici z Polic i o zwycistwie w caym spotkaniu musia zadecydowa tie-break.

W tie-breaku gospodarze od pocztku byli mocno skoncentrowani i zaczli od prowadzenia 6:2. Po zmianie stron byo ju 8:4. Dua skuteczno WOMIXu na siatce (8 punktw z ataku) pomoga odnie zwycistwo w tie-breaku do 6 i w caym spotkaniu 3:2.

MVP spotkania: Maciej witalski (WOMIX NTS Trjka Nako)

Trener Kacper Zieliski po meczu powiedzia:
?Nie da si ukry ze mecz nie sta na wysokim poziomie. Mecz zaczlimy bardzo dobrze, popenialimy mao bdw, zagrywka dobrze funkcjonowaa, przez co wygralimy do wysoko pierwszego seta. Od drugiego zacza si mczarnia, nasze niepotrzebne wasne bdy nakrciy przeciwnika, przez co, nam rwnie zaczo si gra trudniej. Jestemy zadowoleni ze zwycistwa, ale mamy lekki niedosyt, poniewa w naszym odczuciu spotkanie byo do wygrania za trzy punkty. Chciabym podzikowa kibicom za liczne przybycie i gony doping."

Womix NTS Trjka Nako ? SMS Police 3:2 (25:13, 16:25, 25:19, 23:25, 15:6)

WOMIX: Woowicz Mateusz(kpt) (2), Kurowski Patryk (13), Dominik Zieliski (21), Marchenko Denys (9), witalski Maciej (3), Zieliski Piotr (9), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Kuba Majewski, Micha Blige(L), Kuczkowski Filip, Baran Krzysztof i Waldemar Wnuk.

Zobacz tabel.

Zobacz zdjcia.

Za tydzie 4 listopada Womix NTS Trjka Nako rozegra kolejne spotkanie, tym razem rozegraj na wyjedzie ze Stoczniowcem Gdask, ktry w tej kolejce przegra 3:0 ze Stal Grudzidz.