II liga. Womix wygrywa przed własną publicznością. Drukuj
odsłon: 465
Wpisany przez NTS
niedziela, 29 października 2017 19:12

img 9106W rozegranym wczoraj meczu II ligi gospodarze – WOMIX NTS Trójka Nakło odnieśli pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Na sali ZS-P 3 pokonali SMS Police 3:2. Dla nakielan jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie z rzędu.

Na początku spotkania NTS rozpoczął od wysokiego prowadzenia 7:2. Po kilku kolejnych akcjach było już 9:3. Mocna i skuteczna zagrywka WOMIX-u (8 asów w cały secie) ustawiła seta i dała wygraną do 13.

W drugim secie do stanu 11:11 trwała walka punkt za punkt. Kolejne cztery akcje wygrywa zespół z Polic i zrobiło się 11:15. Nakielanie stracili swoją skuteczność z I seta, co przełożyło się dalej na wyższe prowadzenie SMS-u 13:18. Do końca seta licealiści z Polic kontrolowali przebieg gry i wygrali go do 16. Warto dodać, że nakielanie w tym secie popełnili aż 15 własnych niewymuszonych błędów!

W trzeciej odsłonie obie drużyny nie popełniały już tyle błędów co w poprzednich setach i walczyły punkt za punkt do stanu 15:14. NTS w kolejnych czterech akcjach, aż trzy razy był górą doprowadzając do 3- punktowego prowadzenia 18:15. Duża skuteczność na siatce (14 punktów) i mała liczba popełnianych błędów własnych doprowadziła do pewnego zwycięstwa nakielan w tym secie do 19.

Początek czwartej odsłony należał do Trójki. Gospodarze szybko objęli prowadzenie(3:1, 8:5). Zespół z Polic jednak się nie poddał i wygrywając kolejne trzy akcje doprowadził do remisu 8:8. W kolejnych sześciu akcjach, to nakielanie byli górą 5 razy, ponownie wychodząc na wysokie prowadzenie (13:9). SMS skutecznie powalczył w następnych akcjach i doprowadził do remisu 13:13. Do stanu 21:20 trwała wyrównana walka na siatce, a żadna z drużyn nie osiągnęła 2-punktowej przewagi. Kolejne 4 punkty zdobywa zespół z Polic i jest już 21:24. Nakielanie obronili dwie piłki setowe, lecz kolejną akcję wygrywają licealiści z Polic i o zwycięstwie w całym spotkaniu musiał zadecydować tie-break.

W tie-breaku gospodarze od początku byli mocno skoncentrowani i zaczęli od prowadzenia 6:2. Po zmianie stron było już 8:4. Duża skuteczność WOMIXu na siatce (8 punktów z ataku) pomogła odnieść zwycięstwo w tie-breaku do 6 i w całym spotkaniu 3:2.

MVP spotkania: Maciej Świtalski (WOMIX NTS Trójka Nakło)

Trener Kacper Zieliński po meczu powiedział:
Nie da się ukryć ze mecz nie stał na wysokim poziomie. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, popełnialiśmy mało błędów, zagrywka dobrze funkcjonowała, przez co wygraliśmy dość wysoko pierwszego seta. Od drugiego zaczęła się męczarnia, nasze niepotrzebne własne błędy nakręciły przeciwnika, przez co, nam również zaczęło się grać trudniej. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, ale mamy lekki niedosyt, ponieważ w naszym odczuciu spotkanie było do wygrania za trzy punkty. Chciałbym podziękować kibicom za liczne przybycie i głośny doping."

Womix NTS Trójka Nakło – SMS Police 3:2 (25:13, 16:25, 25:19, 23:25, 15:6)

WOMIX: Wołowicz Mateusz(kpt) (2), Kurowski Patryk (13), Dominik Zieliński (21), Marchenko Denys (9), Świtalski Maciej (3), Zieliński Piotr (9), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Kuba Majewski, Michał Blige(L), Kuczkowski Filip, Baran Krzysztof i Waldemar Wnuk.

Zobacz tabelę.

Zobacz zdjęcia.

Za tydzień 4 listopada Womix NTS Trójka Nakło rozegra kolejne spotkanie, tym razem rozegrają na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk, który w tej kolejce przegrał 3:0 ze Stalą Grudziądz.