Drukuj
odsłon: 488
Wpisany przez NTS
niedziela, 05 listopada 2017 22:50

img 7718W rozegranym w sobot 4 listopada meczu II ligi WOMIX NTS Trjka Nako przegra na wyjedzie z wiceliderem ? Stoczniowcem Gdask 3:0.

Na pocztku spotkania oby dwie druyny gray punkt za punkt i nie popeniay wasnych bdw do stanu 10:9 dla gospodarzy. Kolejne 3 punkty zdobyli zawodnicy z Gdaska i wyszli na prowadzenie 13:9. Nastpn akcj wygrali nakielanie, natomiast pniej 5 akcji wygra Stoczniowiec i wychodzc na 18:10, gwnie dziki mocnej i skutecznej zagrywce (5 asw). Nakielanie mieli problemy w przyjciu i nie potrafili skutecznie zakoczy akcji na siatce. Do koca seta Stoczniowiec nie odda prowadzenia i pewnie wygra go do 18.

W drugiej partii gospodarze zaczli od wysokiego prowadzenia 9:4. Trener Kacper Zieliski wzi czas. Po przerwie nakielanie wygrali akcj, ale dalej nastpia seria wasnych bdw Womix-u, co dao gospodarzom wyjcie na 10-punktowe prowadzenie w tym secie (16:6)! NTS nie radzi sobie na siatce i mia problemy ze zdobyciem punktw z wasnej akcji. Niestety, do koca seta zawodnicy z Gdaska nie oddali prowadzenia i wygrali t parti do 12.

Trzeci set rozpocz si podobnie jak drugi, wysokie prowadzenie gdaszczan od pocztku ustawio caego seta (9:2, 11:3). Nakielanie cay czas mieli problemy w przyjciu, co przekadao si na nisk skuteczno w ataku, natomiast gospodarze nie popeniali praktycznie adnych wasnych bdw i kontrolowali wynik (17:10) W kocwce nakielanie jeszcze powalczyli. Mimo, e przegrywali 19:12. Zdoali doprowadzi do 20:16, ale ostatecznie przegrali 25:18 i cae spotkanie 3:0.

Trener Kacper Zieliski po meczu powiedzia:

"Druyna z Gdaska od pocztku spotkania narzucia nam swoja gr, w duej mierze dziki mocnym zagrywkom, przez co ciko byo nam gra swoja siatkwk. Na ten moment druyna Stoczniowca jest od nas lepsza, gownie w zagrywce i w ataku. Boli troch to, e zamiast stara si dogoni zesp z Gdaska, dokadalimy wasne niepotrzebne bdy i bardzo si pogubilimy. Dostalimy bardzo srog lekcje siatkwki, ale nie poddajemy si. Jestemy moda i jeszcze niedowiadczona druyna, wiec wycigamy wnioski i mylimy ju o kolejnym meczu."

GKS Stoczniowiec Gdask - WOMIX NTS Trjka Nako 3:0 (25:18, 25:12, 25:18)

WOMIX: Woowicz Mateusz(1), Kurowski Patryk (3), Dominik Zieliski (8), Marchenko Denys (8), witalski Maciej (3), Zieliski Piotr (1), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Wojciech Kozowski(kpt)(7), Kuba Majewski, Micha Blige(L), Kuczkowski Filip, Baran Krzysztof(1) i Waldemar Wnuk.

Aktualnie WOMIX NTS Trjka Nako zajmuje 6 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS.

Zobacz tabel.

Za tydzie 11 listopada Womix rozegra kolejne spotkanie. Nakielanie rozegraj je znw na wyjedzie z zespoem Wilki Wilczyn, ktry w tej kolejce przegra 0:3 z Treflem Lbork.

Poprawiony: poniedziałek, 06 listopada 2017 07:14