II liga. Womix przegrywa w Gdańsku. Drukuj
odsłon: 304
Wpisany przez NTS
niedziela, 05 listopada 2017 22:50

img 7718W rozegranym w sobotę 4 listopada meczu II ligi WOMIX NTS Trójka Nakło przegrał na wyjeździe z wiceliderem – Stoczniowcem Gdańsk 3:0.

Na początku spotkania oby dwie drużyny grały punkt za punkt i nie popełniały własnych błędów do stanu 10:9 dla gospodarzy. Kolejne 3 punkty zdobyli zawodnicy z Gdańska i wyszli na prowadzenie 13:9. Następną akcję wygrali nakielanie, natomiast później 5 akcji wygrał Stoczniowiec i wychodząc na 18:10, głównie dzięki mocnej i skutecznej zagrywce (5 asów). Nakielanie mieli problemy w przyjęciu i nie potrafili skutecznie zakończyć akcji na siatce. Do końca seta Stoczniowiec nie oddał prowadzenia i pewnie wygrał go do 18.

W drugiej partii gospodarze zaczęli od wysokiego prowadzenia 9:4. Trener Kacper Zieliński wziął czas. Po przerwie nakielanie wygrali akcję, ale dalej nastąpiła seria własnych błędów Womix-u, co dało gospodarzom wyjście na 10-punktowe prowadzenie w tym secie (16:6)! NTS nie radził sobie na siatce i miał problemy ze zdobyciem punktów z własnej akcji. Niestety, do końca seta zawodnicy z Gdańska nie oddali prowadzenia i wygrali tę partię do 12.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak drugi, wysokie prowadzenie gdańszczan od początku ustawiło całego seta (9:2, 11:3). Nakielanie cały czas mieli problemy w przyjęciu, co przekładało się na niską skuteczność w ataku, natomiast gospodarze nie popełniali praktycznie żadnych własnych błędów i kontrolowali wynik (17:10) W końcówce nakielanie jeszcze powalczyli. Mimo, że przegrywali 19:12. Zdołali doprowadzić do 20:16, ale ostatecznie przegrali 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Trener Kacper Zieliński po meczu powiedział:

"Drużyna z Gdańska od początku spotkania narzuciła nam swoja grę, w dużej mierze dzięki mocnym zagrywkom, przez co ciężko było nam grać swoja siatkówkę. Na ten moment drużyna Stoczniowca jest od nas lepsza, głownie w zagrywce i w ataku. Boli trochę to, że zamiast starać się dogonić zespół z Gdańska, dokładaliśmy własne niepotrzebne błędy i bardzo się pogubiliśmy. Dostaliśmy bardzo srogą lekcje siatkówki, ale nie poddajemy się. Jesteśmy młoda i jeszcze niedoświadczona drużyna, wiec wyciągamy wnioski i myślimy już o kolejnym meczu."

GKS Stoczniowiec Gdańsk - WOMIX NTS Trójka Nakło 3:0 (25:18, 25:12, 25:18)

WOMIX: Wołowicz Mateusz(1), Kurowski Patryk (3), Dominik Zieliński (8), Marchenko Denys (8), Świtalski Maciej (3), Zieliński Piotr (1), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Wojciech Kozłowski(kpt)(7), Kuba Majewski, Michał Blige(L), Kuczkowski Filip, Baran Krzysztof(1) i Waldemar Wnuk.

Aktualnie WOMIX NTS Trójka Nakło zajmuje 6 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS.

Zobacz tabelę.

Za tydzień 11 listopada Womix rozegra kolejne spotkanie. Nakielanie rozegrają je znów na wyjeździe z zespołem Wilki Wilczyn, który w tej kolejce przegrał 0:3 z Treflem Lębork.

Poprawiony: poniedziałek, 06 listopada 2017 07:14