II liga. Womix wygrywa w Wilczynie! Drukuj
odsłon: 526
Wpisany przez NTS
niedziela, 12 listopada 2017 22:08

plakat wilczyn11 listopada w wito Niepodlegoci WOMIX NTS Trjka Nako uda si do Wilczyna na kolejne spotkanie II ligi. NTS wygra po tie-breaku 3:2, cho wygrywa ju 2:0.

Pocztek spotkania nalea do NTS-u (4:8), dziki wysokiej skutecznoci wasnego ataku oraz duej liczbie bdw zespou z Wilczyna(4 bdy). W dalszej czci seta Womix powiksza swoj przewag 9:14 i 12:18. W kocwce Wilki nieco odrobiy straty do NTS-u 18:21, ale ostatecznie set nalea do Trjki, ktra wygraa t parti do 19.

W drugiej odsonie do stanu 8:8 trwaa walka punkt za punkt. Nakielanie zaczli jednak popenia wicej bdw od przeciwnikw. 4 kolejne akcje naleay do Wilkw i to gospodarze wyszli na prowadzenie 12:8. Wilczyn wygrywa ju 20:14, dziki wysokiej skutecznoci na rodku siatki. Nakielanie nie poddali si i dzielnie walczyli o odrobienie wysokiej straty.W kolejnych akcjach Wilki straciy swoj skuteczno z pierwszej akcji, natomiast NTS poprawi j poprawi i powoli odrabia straty (20:17). Po chwili zawodnikom z Naka udao si, doprowadzi do remisu 21:21 i wygra caego seta do 23!

W trzecim secie NTS zagra bardzo sabo, popenia wiele wasnych bdw (a 13), natomiast od pocztku gospodarze, narzucili swj rytm gry wygrywajc zdecydowanie seta do 8! Niestety, NTS w tym secie nie zdoby ani jednego punktu z wasnego ataku, zdoby zaledwie 3 punkty( 2 razy blok, 1 raz zagrywk), reszta zdobytych punktw w tym secie przez nakielan, to bdy przeciwnikw.

W czwartej partii, Wilki nie zwalniay tempa i ponownie wyszy na wysokie prowadzenie 8:3. NTS cay czas mia problemy ze skutecznoci na siatce, nie potrafi zakoczy akcji w pierwszej akcji (13 obronionych atakw). Gospodarze wygrywali ju 14:9. Nakielanie zerwali si do odrabiania strat i kolejne trzy akcje naleay do goci 14:12. Po czasie wzitym przez trenera z Wilczyna, gospodarze ponownie wyszli na wysokie prowadzenie 18:13. W kocwce seta NTS odzyska swoj skuteczno i nieco odrobi straty do rywali 21:18. Niestety, do koca seta Wilczyn nie odda ju swojego prowadzenia i doprowadzi do remisu w caym spotkaniu.

W tie-breaku to nakielanie zaczli od mocnego akcentu i wyszli na prowadzenie 3:6. Kolejne trzy akcje, byy udane dla gospodarzy i na tablicy wynikw pojawi si remis 6:6. Nastpne 3-akcje naleay do Womix-u (6:9), w wyniku czego trener Tomasz Robak wzi czas dla swojego zespou. Po czasie Wilczyn zdoby dwa punkty zmniejszajc strat do 1 punktu. Wilczyn ponownie doprowadzi do remisu 11:11. Kolejne akcje to walka punkt za punkt do stanu 14:15. Ostatni akcje zakoczy skutecznym blokiem Mateusz Woowicz i Womix wygra w cay spotkaniu 3:2.

Trener Kacper Zieliski po meczu powiedzia:
?Wygralimy pierwsze 2 sety, z czego ten drugi wycignlimy ze stanu 20:14, wiec na pewno zbudowao nas to w pewien sposb. Niestety, zamiast wpyn na nas pozytywnie, to troch nas to upio, chyba pomylelimy ze ju teraz samo si wygra. Wilczyn zacz popenia mniej bdw, dooy par dobrych akcji i zmit nas w 3 secie. Czwarta odsona wygldaa ju zdecydowanie lepiej w naszym wykonaniu, niestety drobne bdy w kocwce nie pozwoliy nam wygra tej partii. Tie-break mg si podoba kibicom, poniewa obydwa zespoy pokazay charakter. Dowiadczenie i ogranie stao po stronie ekipy z Wilczyna, lecz to my wygralimy tie-break i dziki temu cay mecz, z czego jestem bardzo zadowolony. Takie zwycistwa na pewno nas buduj i daj wicej pewnoci siebie."

LUKS Wilki Wilczyn - WOMIX NTS Trjka Nako 2:3 (19:25, 23:25, 25:8, 25:21, 14:16)

WOMIX: Woowicz Mateusz(5), Kurowski Patryk (10), Dominik Zieliski (5), Marchenko Denys (18), witalski Maciej (3), Zieliski Piotr (9), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Wojciech Kozowski(kpt)(9), Jakub Majewski, Baran Krzysztof i Waldemar Wnuk.

Aktualnie WOMIX NTS Trjka Nako zajmuje 5 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS.

Zobacz tabel.

Za tydzie 18 listopada Womix NTS Trjka Nako rozegra ostatnie spotkanie w I rundzie, tym razem rozegraj u siebie z UKS OPP Powiat Koobrzeski Koobrzeg, ktry w tej kolejce wygra 3:2 z SMS Police.

Ju teraz zapraszamy wszystkich kibicw i sympatykw siatkwki. Pocztek spotkania o godzinie 17:00 w hali ZS-P nr 3 w Nakle.

Niedugo pojawi si kilka zdj ze spotkania.