Łatwa wygrana Polski z Cyprem. Dzisiaj mecz o wszystko z Rosją. Drukuj
odsłon: 829
Wpisany przez NTS
sobota, 06 stycznia 2018 00:46

Wczoraj o godzinie 18:00 reprezentacja Polski siatkarzy U18 zmierzyła się z Cyprem i wygrała 3:0. Kolejny dobry mecz rozegrał Jakub Czerwiński, który tym razem zdobył 13 punktów.

Wszystkie sety miały podobny przebieg. Wyrównany początek, a od połowy seta utrzymująca się do końca przewaga polskich siatkarzy. Ponownie najlepiej punktującym w naszym zespole był Filip Roque de Oliveira. Zdobył 15 punktów w tym 12 atakiem, 2 zagrywką i jeden blokiem. Jakub Czerwiński zdobył 13 punktów (2 asy serwisowe i 11 ataków). W zespole przeciwników wyróżniał się Siotiris Siapanis, który zdobył 25 punktów (21 ataków, 3 bloki i 1 zagywka).

Polska - Cypr 3:0 (25:16, 25:16, 25:21)

Zobacz statystyki

Zobacz zdjęcia

W dugim grupowym neczu Rosja pokonała Słowenię 3:0 (25:23, 25:18, 25:23).

W sobotę rozegrane zostaną ostatnie mecze grupowe. W meczu o 1. miejsce w grupie F Rosja zmierzy się z Polską o godzinie 15:30 naszego czasu. Zwycięzca będzie pewny udziału w kwietniowych mistrzostwach, które odbędą się w Czechach i Słowacji. Z drugiego miejsca awansują tylko 3 najlepsze zespoły z wszystkich grup.